İSPORTSİ Hakkinda

Amacımız: toplumların, antrenörlerin ve sporcuların eğitilmesi ve güçlendirilmesi vasıtasıyla pozitif olarak değişime uğradığını görmek.

EKİP

Jacob Anderson, M.Ed., C.S.C.S
Jacob, 15 yıldan uzun bir süredir kuvvet ve kondisyon alanlarında büyük bir tutkuyla çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda 3D bir antrenör ve sunucusu olan Jacob’ın en büyük tutkusu diğer antrenörlerin ve öğrencilerin hayatlarının spor vasıtasıyla değişime uğramaları için onlara yardım etmektir. İster yeni başlamış ister profesyonel olun, sporun türü ne olursa olsun hedef her zaman aynıdır. Bu hedef, insanların gerçekleşebileceğini düşündüklerinden daha fazlasını başarabilmeleri için onları güçlendirmektir.

Jacob lisans diplomasını Iowa Eyalet Üniversitesi’nin Egzersiz Bilimleri bölümünden, yüksek lisans diplomasını ise Iowa Üniversitesi’nin Yüksek Öğrenim bölümünden almıştır. Bu iki branş, performans geliştirme tutkusunu, öğretme yeteneğiyle bir araya getirmiştir. Jacob hem Iowa Eyalet Üniversitesi’ndeki hem de Iowa Üniversitesi’ndeki eğitimine devam ederken birçok farklı spor programında performans antrenörlüğü yapmıştır. 2002’den beri Ulusal Kuvvet ve Kondisyon Birliği (National Strength and Conditioning Association) sertifikasıyla kuvvet ve kondisyon uzmanlığı yapmaktadır.

Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Iowa’daki Central Üniversitesi’ndeki Kuvvet ve Kondisyon bölümünde baş antrenörlük pozisyonunda çalışmaya başlayan Jacob, burada geçirdiği 8 yılda onlarca stajyeri eğiten kapsamlı bir staj programı geliştirmiş, Egzersiz ve Spor Bilimleri departmanında eğitim vermiş ve 2008 yılında Amerikan Futbol Antrenörleri Birliği (AFCA) tarafından yılın Samson Ulusal Kuvvet Antrenörü unvanına layık görülmüştür.

Jacob ve ailesi 2012 yılından beri Türkiye’de yaşamaktadır. Eşi Stephanie ile birlikte Luke ve Abigail adlarında iki eğlenceli çocuğu vardır.

Nick Reed, M.S., USAW SP
Nick profesyonel kariyerinde çeşitli seviyelerdeki sporculara ve antrenörlere eğitim vermektedir. Antrenörlük yapmak, Nick’e, çevresindeki sporcu ve antrenörlere benzersiz yetenekleri ve başarılarıyla yardımcı olma fırsatı tanımıştır. Nick sertifikalı bir 3D antrenör ve sunucusu, ABD Halter 1. seviye performans antrenörü (USA Weightlifting SP1) ve sertifikalı bir ortaokul ve lise öğretmenidir. Aynı zamanda Irvine’deki Concordia Üniversitesi’nde antrenörlük ve atletik danışmanlık üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Nick lisans ve anadal eğitimini biyoloji üzerine yapmış olup Pella, Iowa’daki Central Üniversite’sinden mezun olmuştur. Central Üniversitesi’ndeyken dört sezon boyunca offensive-line oyunculuğu yapan Nick, kuvvet ve kondisyon antrenörlüğü de yapmıştır. 2007’de ülke çapında geçerliliği olan sertifikaları kazanmış, üstün offensive-line oyunculuğu performansı ile Bruce Wendt Ödülü’nü kazanmış ve Central Üniversitesi’nin yılın antrenörü ödülünü kazanmış ve D3football.com All-American team ünvanına layık görülmüştür.

Central Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Oskaloosa, Iowa’daki Oskaloosa Lisesi’nde biyoloji öğretmenliğine başlamış ve aynı zamanda sekiz yıl boyunca Amerikan futbolu, güreş ve saha antrenörlüğü yapmıştır. Aynı zamanda baş antrenör ve kondisyon antrenörü olarak Oskaloosa Lisesi’ndeki kuvvet ve kondisyon programının temel hedeflerini sakatlıkları minimuma indirmek ve her bir sporcunun performansını, meşgul oldukları spora göre maksimuma çıkarmıştır.

2016′ dan beri Nick, ailesi ile birlikte Türkiye’deki spor oluşumlarının gelişimine odaklanmış bir şekilde tutkuyla çalışmaktadır. Lise aşkı Lyndi ile evli olan Nick’in Hannah ve Abraham isminde iki çocuğu vardır.

Michael Harrison, MBA
Michael başkalarının hayatlarına mümkün olduğu kadar etkileri olabilmesi adına fikirleri taslaktan gerçekliğe kadar götürme konusunda oldukça azimlidir. Kariyeri boyunca, bir çok farklı sektörde ve firmada, bir çok kişiyle bir araya gelerek onları daha büyük bir amaç uğruna yaşamaları için güçlendirmiş ve cesaretlendirmiştir. Tenisteki rekabetçi tecrübesinden dolayı ilk elden spor vasıtasıyla yaşamı değiştiren derslerin öğretilebileceğinin bilincindedir. Sertifikalı bir 3D antrenör olan Michael, sporcuların ve daha önceden sporla ilgilenmiş olan bireylerin çıkarmış oldukları dersleri kariyerlerine entegre ederek etraflarındaki dünyanın pozitif anlamda değişime uğradığını görmeleri için onlara yardım etmeyi kendine amaç edinmiştir.

Michael, Oklahoma Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra gelişim aşamasındaki medikal firmalarında yenilikçi terapiler ve tedavileri piyasaya sürebilmeleri konusunda yardımcı olmak için çalıştı. Michael tam da bu zamanlarda profesyonel tecrübesini Dünya’nın her yerindeki insanların hayatlarını geliştirmeye yönelik olarak kullanmak için yoğun bir istek duymaya başladı. Bu amaçla da eğitim hayatını Austin’deki Texas Üniversite’sinde İşletme Yönetimi Yüksek Lisans (MBA) alanında devam ettirdi.

Yüksek Lisans diplomasını aldıktan sonra bir yazılım firmasında çalışan Michael daha sonrasında sağlık sektörüne Fortune 500 listesinde yer alan bir firma olan Abbott’a katılarak geri döndü. Üstlendiği bu iki rolde de Michael ürünlerin küresel stratejileri ve büyüme planları süreçlerini yönetti. 2017’deki bir Türkiye seyahati esnasında iSPORTSi vasıtasıyla sporcuların ve antrenörlerin hayatlarında yaptığı işlerden çok etkilendi. Dünyanın dört bir yanındaki insanların hayatlarına dokunabilmek için spor ve profesyonel iş alanlarındaki tutkusunu birleştirebilme fırsatı oldukça heyecan vericiydi ve onun 2018’de iSPORTSi’a katılmasına yol açtı.

Michael ve eşi Aimee’nin, Ruthie, Maggie ve Shepherd isminde üç genç ve enerjik çocuğu var ve ailecek 2019’dan beri Türkiye’de yaşıyorlar.

3 Dimensional Institute ve 3 Dimensional Coaching ile ilgilenir misiniz?

Daha Fazlası

İLETİŞİM